Ismét én, Yoru vezetlek utadon. Itt a mágia főbb eszközeit mutatom be neked. A segédeszközökkel hajtjuk végre a mágia műveleteit. A kellékek csupán az összpontosítás eszközei, önmagukban semmilyen hatalommal nem bírnak. Minden kovennek megvannak a maga szabályai, és ebbe beletartozik a kötelező eszközök listája is. Sokféle van, ám én azt javaslom, hogy csak azokat szerezd be, amire tényleg szükséged van. Sokak szerint az a leghatásosabb, ha magunk készítjük őket, ám szerintem ez lényegtelen, ha egyszerűen megvesszük egy boltban, akkor is elegendő energiával tölthetjük fel őket ahhoz, hogy sikeres szertartásokat végezhessünk. A segédeszközök használatához azért van pár szabály:
Használat előtt előírásosan fel kell szentelni őket, egyik sem igazi fegyver, csak szertartások kellékei, és, ami talán a legfontosabb: SOHA ne engedd senkinek, hogy hozzáérjen a kellékeidhez, mert az idegen rezgések megzavarhatják a tárgyainkat. Az alábbiakban felsorolom a segédeszközöket, és hogy melyik mire való. Válogass közöttük kedvedre.
Az első a kés. Számos helyen athame a neve. A skótok yag-dirk-nek, a Saxon mágusok seax-nak nevezik a boszorkánykést. Ez általában acélból készült, pengéje kétélű. Szertartásosan általában tőrnek nevezzük. Azt és oda rajzolhatsz, faraghatsz rá, amit és ahova akarsz, de a legjobb, ha a saját boszorkányneved van rajta. Ha esetleg te magad készíted el, akkor olyanná teszed, amilyenné akarod, de akkor már fa nyele legyen… és a vásárlóknak is jobban ajánlom a fát. Sokak szerint érdemes fehérnyelű kést használni. Ahány boszorkány, annyi szokás, valaki csakis a varázskörön belül használja, mások pedig bármire, amire épp kell. Akár főzésre is. Ha magányosan tevékenykedsz, te döntöd el ezt, az én vélemény mindenesetre az, hogy használd minél gyakrabban, mert minél többet érintkezel a varázstárgyaiddal, annál erősebbek lesznek a te kezedben.
A második a kard. Ez nem alapvető kellék, bármikor helyettesíthető a késsel. Általában gyülekezetenként egy kard van.
Varázspálcát is használhatunk. Ez fából van. Nagy a választék, berkenye, fűz, kőris és mogyoró vesszői a legalkalmasabbak. A varázspálca a varázsló erőinek kiterjesztésére való. Szabadon választod meg, milyen legyen, egy lehetséges észrevétel csupán: az 53 cm hosszú varázspálca kényelmesen forgatható. Másik bevált méret a könyöktől a kinyújtott ujjbegyig érő varázspálca. A varázspálca a vége felé enyhén keskenyedjen el. Van egy másik kellék is, a bot, de az szerintem majdnem ugyanolyan, mint a pálca, csak nagyobb, és több helyet foglal, nem is beszélve arról, hogy nehezebb elrejteni a verekedős kistestvérektőlJJJ
Másik eszköz a csengettyű, ami népszerű szertartási eszköz, bár én nem hiszem, hogy a közeljövőben használom, mert szüleimnek nem tetszene… Mindenesetre, a magas hangú, kis testű csengők emelik az energia rezgésszintjét, ekképp pótolják a harmónia megteremtéséhez hiányzó energiákat, és összehangolják a jelenlévők erőit. Ezt is lehet díszíteni, és lehetőleg minőségre legyen jó, hogy a hangja ne legyen fülsértő.
A véső és a fehér nyelű faragókés manapság már a háttérbe szorult, ám aki kedvét leli a kétkezi munkában, ezekkel faraghat eszközeire jeleket, rúnákat, ugyanis a boszorkánynév is sokkal hatásosabb, ha rúnákkal véssük föl.
Segédeszköz még a kötél. Egyes boszorkánytársaságokban a különböző színű kötelek viselőjük elért fokozatát jelzik, ám a kötelek jelentősége nagy a mágiában is.
Néhány boszorkány, és táraság használ korbácsot is, de ez nem tudom még, mire használható…
A boszorkányok ékszereket is viselhetnek szertartásaik közben. Sok helyen a rang jelzésére használják őket.
Az öltözék nem megszabott, ha önálló vagy, ám ha egy kovenbe tartozol, lehet, hogy megmondják, mit vehetsz fel. Sok boszorkány szereti meztelenül végezni a szertartásait.
by Yoru |